جذاب و خواندنینامزدی

چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!

با ما همراه باشین تا مزایای ازدواج را با دیدی دیگر بررسی کنیم..

با سلام .جشن پلاسی های عزیز بیایید امروز خیلی کوتاه با هم در باره اینکه چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟! و بعضی دلایل ازدواج که شاید گاهی از کنارشان رد شده ایم ولی توجه زیادی بهشان نکردیم صحبت کنیم..

ازدواج از دید اسلام:

 

قرانی مربوط به روابط دختر و پسر - چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!
از دید اسلام

بگذارید حرفمان را با این آیه شروع کنیم:

وَ هُوَ الَّذی خَلَقَ مِنَ الْمآءِ بَشَراً فَجَعَلَهُ نَسَباً وَ صِهْراً وَ کانَ رَبُّکَ قَدیراً.

خداوند در قرآن میفرماید:((او کسی است که بشر را از آب خلق کرد و بینشان پیوندی( ازدواج ) قرار داد و خداوند بر هر چیز تواناست.))

همه ما تا به حال با فردی مواجه شدیم که میگوید:(( من با فلانی چند سال است دوست هستیم ولی ازدواج،نه!))  ، همین ما را به این فکر می اندازد که اصلا  چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!

507 - چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!
چرا ازدواج میکنیم؟

گاهی افرادی فوایدی برای ازدواج کردن ذکر میکنند که وقتی به آن فکر میکنید میبینید یا آن مزیت در دوستی نیز هست یا اینکه آن فایده اصلا وجود ندارد!مثلا باور اینکه ازدواج بیماری های روانی را درمان میکند. فرض کنید شخصی که آدم شکاکی است دیگر این روحیه را بعد از ازدواج نداشته باشد!! اگر اینطور فکر میکنید توصیه میکنم فیلم ((ملی و راه های نرفته اش)) را ببینید!

 

خب…..به هر حال ما در اینجا سعی کردیم چند فایده ی منطقی برای اینکه چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟! آورده ایم.

دلایل و فواید ازدواج:

اعتبار اجتماعی:
15275527 1820143828201607 5446218058328702976 n - چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!
فواید ازدواج

 

 

شاید در هم صحبتی با شخص متاهلی که شاید همسن شما بوده دریافته اید که یک سری تجارب پخته تری نسبت به شما دارد. درست هم هست! یعنی کسی که متاهل میشود چون دامنه ی ارتباطات و نوع روابط او گسترده تر میشود به تبع تجربیاتی بیشتراز شما پیدا میکند .همین موضوع خود باعث مشارکت بیشتر او در بحث ها و جمع های مختلف میشود .در واقع جمع اعتبار بیشتری برای حرف ها و تجربیات آن فرد قائل میشود.

این مطلب هم عالیه:  مجلل‌ترین تالارهای عروسی دنیا
پیشرفت مالی:
download - چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!
فواید ازدواج

 

 

تحقیقات نشان داده است،افراد متاهل نسبت به دوران مجردی خود علی رقم نگرانی های قبل از ازدواج برای تامین هزینه های زندگی ،هر چه از شروع زندگیشان میگذرد پیشرفت مالی قابل ملاحظه ای پیدا میکنند.شاید این بدان دلیل باشد که افراد بعد از ازدواج بدلیل اینکه دیگر به پدر و مادر وابستگی ندارند بهتر برنامه ریزی و احتیاط میکنند و نوعی تجربه ی اقتصادی متفاوت بدست میاورند! البته زوج ها باید حواسشان به مخارجی هم باشد که به آنها اضافه شده است.

بلوغ فکری :
3003148 688x405 - چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!
فواید ازدواج

 

در یک زندگی مشترک موفق ما قطعا شاهد بلوغ فکری افراد هستیم .البته این موضوع ربط زیادی به سن و سال و سطح تحصیلات شما ندارد! افراد در زندگی به جهت اینکه علاوه بر خود باید به پیشرفت ، رشد،عواطف و احساسات شخص دیگر نیز توجه کنند روز به روز به اصتلاح بلوغ فکری اولیه آنها پخته تر و رسیده تر میشود.البته افراد با بی توجهی ها و خودخواهی های خود میتوانند یک زندگی را به بی راهه و به شریک زندگی خود آسیب زنند.

آرامش بدون استرس:
آرامش در کنار دیگری - چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!
فواید ازدواج

 

آری در زندگی مشترک لذت آرامش را بدون استرسی که در روابط دوستی است تجربه میکنید. که نه تنها این نگرانی ناشی از عوامل خارجی مثل حساسیت های پدرو مادر و جامعه است از عوامل درونی، که نکند این لذت کوتاه مدت باشد، نیز ناشی میشود.اما با ازدواج این پیوند محکم میشود و لذت  عاشقانه گفتن های زندگی در کنار روابط جنسی ،بدون ترس احساس میشود.البته این نوع لذت ها باید همراه با تلاش برای درک ماهیت ازدواج و کند و کاو همسر و انجام کار های مشترک برای رسیدن به هدفی خاص یعنی پیشرفت همدیگر باشد .وگرنه این لذت ها بعد از چند سال عادی میشود.

این مطلب هم عالیه:  خرافات جالب در مورد عروس و دامادها در سایر نقاط جهان
میوه ی زندگی ،بچه:
AndroidOnlineNewsImage.aspx  - چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!
فواید ازدواج

یکی از مهمترین اهداف ازدواج بچه دار شدن است ! اگر از کسانی که تازه بچه دار شدند یا حتی سالیان سال از پدر و مادر شدنشان میگذرد بپرسید،میبینید چقدر برایشان این اتفاق خوشایند بوده است . فرزند قطعا یک فرصت برای رشد انسان در تمام سطوح میتواند باشد زیرا شما با تمام ابعاد روحی و جسمی انسانی دیگر سرو کار دارید .ولی باید حتما از مسئولیت ها و دشواری های این مسیر با خبر باشید و هیچوقت چشم پوشی های بی جا در مقابل اشتباهات ثمره زندگیتان نداشته باشید وگرنه این نعمت زیبا میتواند به یکی از دغدغه های ملال آور شما تبدیل شود.

نتیجه گیری نهایی با شماست!

در نهایت این شما اید که باید تصمیم بگیرید که میدانید:

چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!

آیا شرایط ازدواج درست را میدانید؟

آیا فرد مورد نظر شما دارای شرایط حداقلی شما هست؟

و خیلی سوالات دیگر را جواب داده اید؟..به هر حال کسی نمیتواند شمارا وادار به ازدواج یا از آن منصرف کند. این شمایید که باید تصمیم بگیرید ..

idea - چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!
اهداف و فواید ازدواج

 

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

دکمه بازگشت به بالا
بستن