ایده های جشن عروسی

چگونه یک مراسم عروسی مجلل اما کم هزینه داشته باشیم

جشن پلاس: مراسم عروسی، جزو آن دسته از مراسم هاست که هر فرد در طول عمر خود، تنها یک بار آن را تجربه می‌کند. بنابراین زوج‌های جوان دوست دارند تا بهترین عروسی ممکن را تجربه کنند. اما برگزاری مراسمی پرزرق و برق برای زوج‌هایی که در آستانه تشکیل زندگی خود قرار دارند، بسیارپرهزینه است.

اما راه‌های بسیار ساده‌ای هستند که می‌توانید یک عروسی مجلل را با کمترین هزینه برگزار کنید. در ادامه تعدادی از این راه‌ها را برایتان آورده‌ایم که امیدواریم شما نیز از آن‌ها استفاده کنید.

کارهایی که باید برای برگزاری یک عروسی مجلل و با هزینه‌ی کم انجام دهیم

یک ویلای کوچک یا خانه باغ اجاره کنید

اگرچه هزینه اجاره‌ی یک هفته‌ای یا چندروزه‌ی ویلا یا باغ ممکن است بالا باشد، اما باز هم از هزینه اجاره تالار و برگزاری مراسم به صورت سنتی کمتر خواهد بود. با اینکار ضمن برگزاری یک عروسی مجلل هزینه‌ی کمتری هم برای اجاره خرج خواهید نمود.

Weddings Bali Bermimpi Villas - چگونه یک مراسم عروسی مجلل اما کم هزینه داشته باشیم

برای پذیرایی از مهمان‌ها از سلف سرویس استفاده نکنید

این روزها بسیاری از عروس و دامادها سعی می‌کنند  برای پذیرایی از مهمانان از سلف سرویس استفاده کنند. اما در نظر بگیرید که اگر برای پذیرایی از مهمانان‌تان از یک غذای مناسب با ظاهری زیبا استفاده کنید، به مراتب هزینه‌های کمتری نسبت به سلف سرویس برایتان خواهد داشت. هم‌چنین مقدار غذایی که در پذیرایی سلف سرویس به هدر می‌رود، بسیار بیشتر است.

قبل از برگزاری مراسم، با کادر اجرایی هماهنگ شوید تا به هنگام پذیرایی از دستکش سفید استفاده کنند. خرید این دستکش‌ها هزینه زیادی نخواهد داشت، اما شکل و شمایل مجللی به مراسم شما می‌دهد.

این مطلب هم عالیه:  غذاهایی که باید یک هفته قبل از عروسی خود بخورید

صندلی عروس و داماد را تزئین کنید

می‌توانید با استفاده از چندشاخه گل و یا گل‌های کاغذی تزئینی صندلی عروس و داماد را متفاوت کنید.

رقص نور داشته باشید

اگر می‌خواهید مراسم عروسی‌تان متفاوت باشد، از رقص نو متفاوت استفاده کنید. اکثر رقص نورهایی که در بازار هستند، حالت تکراری دارند. اما اگر اندکی جستجو کنید، مطمئنا موارد متفاوت و بهتری را خواهید یافت.

luxury wedding 1024x683 - چگونه یک مراسم عروسی مجلل اما کم هزینه داشته باشیم

میز و صندلی سفید بچینید

در بیشتر عروسی های مجللی که برگزار می‌شود، برای میهمانان میز و صندلی سفید در نظر می‌گیرند. اگر سالنی که قرار است مراسمتان در آن برگزار شود، صندلی‌هایی با رنگ‌های مختلف چیده شده‌اند، می‌توانید از روکش‌های سفیدی که در بازار موجود است استفاده نمایید.

درختان فلزی بکارید

برای زیباتر دیده‌شدن درب ورودی و بخش ورودی تالار می‌توانید از درختان فلزی که در بازار موجود است استفاده کنید. بهترین ایده این می‌تواند باشد که شاخه‌های این درخت‌ها را با چراغ‌ها و یا کاغذ‌ها و گل‌های رنگی تزئین کنید.

دستمال سفره را خودتان انتخاب کنید

در اکثر سالن‌های عروسی، از دستمال سفره به رنگ سفید استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید عروسی شما متفاوت شود، قبل از برگزاری مراسم، رنگ و طرح دستمال سفره را خودتان انتخاب و خرید کنید.

centerpiece2 1024x682 - چگونه یک مراسم عروسی مجلل اما کم هزینه داشته باشیم

برای تزئین میزها به جای گل شمع بچینید

استفاده از گل برای تزئین میز و فضای کلی تالار تقریبا از مد افتاده ولی با این‌حال هنوز کاربرد دارد. اما شما می‌توانید برای متفاوت‌کردن عروسی، از شمع‌های سفیدرنگ با پایه‌های شیشه‌ای استفاده کنید که البته هزینه‌ی کمتری نیز خواهد داشت.

روبان فراموش نشود

برای تزئین تمامی وسایل شمع‌ها و جعبه‌های وسایل، روبان‌های رنگی ببندید. هزینه تهیه روبان بسیار ناچیز است اما جلوه باشکوهی به مراسم شما خواهد داد.

این مطلب هم عالیه:  بهترین ایده برای سورپرایز کادوی عروسی

ribbon 1024x682 - چگونه یک مراسم عروسی مجلل اما کم هزینه داشته باشیم

 

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دکمه بازگشت به بالا
بستن