عروسلباس عروس

۱۰ نکته‌ای که قبل از رفتن برای خرید لباس عروسی باید بدانید

خرید لباس عروس

جشن پلاس: خرید لباس عروسی یکی از مراحل ریسک‌دار و سخت مراسم عروسی است که اگر نتوانید این مرحله را به خوبی بگذرانید کل مجلس شما از چشم‌تان خواهد افتاد. بنابراین باید اصول را رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاید و بتوانید لباس رویایی خود را بیابید.

در خرید لباس عروسی باید به نکات مهمی توجه کنید

۱۰ نکته‌ای که قبل از رفتن برای خرید لباس عروسی باید بدانید

۱) تعداد کسانی که برای خرید لباس عروسی شما را همراهی می‌کنند می‌بایست محدود باشد

همراهی تعداد زیادی از افراد به هنگام خرید فقط باعث می‌شود شما با نظرات مختلف روبرو شوید و احساس سردرگمی کنید. فقط از یک یا دو نفر از نزدیک‌ترین اعضای خانوادتان برای همراهی کمک بخواهید، بدین وسیله شما خواهید توانست لباس‌ رویایی خود را در بهترین شرایط پیدا کنید.

۲) از بودجه‌ی خود برای خرید لباس عروسی مطمئن شوید

به یاد داشته باشید که در طی مراسم هزینه‌های پنهان بسیاری را متحمل خواهید شد. قبل از این‌‎که به خرید بروید تمام هزینه‌های مراسم را پیش‌بینی کنید و سپس بودجه‌ای را به لباس عروسی اختصاص دهید، سپس به خرید بروید.

۳) خونسرد باشید

هزاران مزون، بوتیک‌های لباس عروس و غیره وجود دارد، شما نمی‌توانید همه‌ی آن‌ها را امتحان کنید و بهترین را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که هر چه لباس های بیشتری ببینید، انتخاب‌تان سخت‌تر خواهد شد. از قبل لباس متناسب با اندام خود را تشخیص دهید تا گزینه‌های تان محدود شود، سپس به خرید بروید. مطمئن باشید اگر اصول را بدانید و به آن‌ها عمل کنید بهترین شرایط برای‌تان محیا خواهد شد.

این مطلب هم عالیه:  ۱۲ گام برای انتخاب لباس عروس رویایی تان

۴) نه تنها برای خرید لباس عروسی بلکه برای همه کارها یک وقت از قبل رزرو کنید

در حالی که شما ممکن است خوش شانس باشید و فروشنده‌ای را پیدا کنید که بتواند وقتش را به شما اختصاص دهد. اما سعی کنید از قبل قرار ملاقات‌ها را تنظیم کنید تا مطمئن شوید یک فروشنده حدود یک ساعت را به صورت کامل به شما اختصاص خواهد داد.

۵) مزون‎ها یا بوتیک‌های خوب را شناسایی کنید

همان‌طور که در موارد قبلی هم اشاره کردم، گشتن همه‌ی بوتیک‌ها فقط شما را خسته و سردرگم خواهد کرد. بنابراین قبل از این‌که به خرید بروید بهترین مکان‌های فروش و دوخت لباس عروس را شناسایی کنید و سپس وقتی را برای بازدید رزرو کنید.

۶) قبل از خرید لباس عروسی، کفش‌تان را بخرید

قبل از این‌که لباس عروسی شما دوخته یا خریده شود، شما باید از میزان بلندی کفش خود آگاه باشید. بنابراین بهتر است به هنگام خرید و یا پرو، کفش های خود را به پا کنید تا لباس کاملا اندازه‌ی شما باشد.

۷) لباس زیر مناسب به تن داشته باشید

لباس زیر در دوخت لباس شما بسیار موثر است. اگر شما عادت دارید از نوع خاصی از لباس زیر استفاده کنید حتما آن را با فروشنده و یا خیاط در میان بگذارید. چون ممکن است این مسئله برای آن‌ها مهم باشد و براساس آن طرح متفاوتی ایجاد کنند.

۸) در مورد همه متعلقات مانند تاج و تور از همان ابتدا صحبت کنید

متعلقات لباس عروسی مانند تور، شنل، تاج و غیره از موارد مهمی است که از همان ابتدا باید در مورد آن‌ها صحبت کنید و به تعویق نیندازیدشان. هم از لحاظ هزینه و هم وقت‌گیر بودن مهم است که از همان ابتدا به آن‎‌ها پرداخته شود. از همان ابتدا با فروشنده صحبت کنید که چه چیزهای اضافی به همراه لباس عروس می‌خواهید و هزینه‌ی نهایی را حساب کنید.

این مطلب هم عالیه:  مدل‌هایی زیبا برای دسته گل عروس

۹) سالن عروسی را قبل از خرید لباس عروسی ببینید

سالن عروسی هم مانند کفش، لباس زیر و اندام شما روی انتخاب شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. ممکن است عروسی شما در باغ باشد و یا در تالار عروسی بزرگ و یا در یک خانه‌ی بزرگ، هر کدام از این شرایط و مکان‌‍‌ها ایجاب می‌کند برای راحتی لباس متناسب با آن را انتخاب کنید. بنابراین قبل از انتخاب حتما این موضوع را با فروشنده در میان بگذارید.

۱۰) قبل از خرید لباس عروسی مشاوره‌ با متخصصان لباس را فراموش نکنید

حتما از مطالب گفته شده در موارد بالا نتیجه گرفته اید که مشاوره و گرفتن راهنمایی از متخصصان تا چه اندازه در یک انتخاب خوب و تجربه‌ی شیرین خرید به شما کمک خواهد کرد. اگر با خواندن مطالب گفته شده نتوانستید مدل متناسب با بدن خود را تشخیص دهید، با خیاط یا متخصصان مزون صحبت کنید و به گفته‌های آن‌‍‌ها اطمینان کنید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  • همراهی تعداد زیادی از افراد به هنگام خرید فقط باعث می‌شود شما با نظرات مختلف روبرو شوید و احساس سردرگمی کنید.          
دکمه بازگشت به بالا
بستن