عروسلباس عروس

۷ لباس عروس معروف در طول تاریخ

جشن پلاس: آیا تاکنون با خود فکر کرده‌اید که چرا لباس عروسی را سفیدرنگ انتخاب می‌کنند؟ آیا دلیل این انتخاب، ریشه تاریخی دارد؟ یا رنگ سفید از گذشته نماد خاصی بوده است؟

 

WeddingDresses1 QueenVictoria - ۷ لباس عروس معروف در طول تاریخ

مورخان معتقدند ملکه ویکتوریا که در سال ۱۸۴۰ ازدواج کرد، لباس سفیدی را انتخاب کرد که در آن زمان بسیار غیرمعمول بود. چرا که در آن زمان مرسوم نبود، افراد سلطنتی لباس سفید برتن کنند.

 

WeddingDresses2 MarieAntoinette - ۷ لباس عروس معروف در طول تاریخ

درسال ۱۷۷۰ ماری آنتوانت در سن ۱۴ سالگی ازدواج کرد درحالی که نامزد او تنها ۱۵ سال داشت. پس‌از قرن‌ها کشمکش و مجادله، این نخستین بار بود که دیپلمات‌هایی از دو کشور تصمیم به ازدواج فرزندان‌شان می‌گرفتند. تصاویر واقعی از ازدواج این دو موجود نیست، اما براساس کتاب‌های تاریخی، لباس عروس سفیدرنگ انتخاب و با الماس و مروارید آراسته بود. آنچه که واضح و مشخص است، لباس عروس نماد لباس‌های آن دوره نیز بوده است. بعدها در فیلمی که با این موضوع ساخته شد نیز درآن کریستن دانست نقش عروس را برعهده داشت.

WeddingDresses3 WallisSimpson - ۷ لباس عروس معروف در طول تاریخ

در سال ۱۹۳۷ والیس سیمپسون، سوسیالیست آمریکایی به عقد ادوارد هشتم درآمد و به دوشیزه ویندزور ملقب شد. او پیش‌از این ۲ بار نیز ازدواج کرده بود( که درمیان خاندان سلطنتی اصلا مرسوم نبود) به‌همین‌دلیل، ادوارد به تاج وتخت پشت کرد و ازدواج با والیس را برگزید. آنها تا مرگ والیس در سن ۳۵ سالگی در کنار هم بودند. لباس عروسی والیس، یکی‌از مدل‌هایی بود که بارها کپی شد و درآن زمان لباسی بود که بیشترین تعداد عکس از آن گرفته شده بود.

 

WeddingDresses4 QueenElizabethII - ۷ لباس عروس معروف در طول تاریخ

ملکه الیزابت دوم پس‌از اتمام جنگ جهانی دوم و درسال ۱۹۴۷ مراسم ازدواج برگزار کرد. لباس عروس او یکی‌از گران‌ترین لباس‌ها در آن زمان بود که از پارچه بسیار اعلایی تهیه شده‌بود.

این مطلب هم عالیه:  مدل آرایش مو عروس برای عروس های ایرانی

 

WeddingDresses5 PrincessDiana - ۷ لباس عروس معروف در طول تاریخ

پرنسس دیانا، عروس خاندان سلطنتی که درسال ۱۹۸۱ با شاهزاده ازدواج کرد، یکی‌از تاریخی‌ترین و مشهورترین لباس‌های عروس تاریخ را برتن کرد.

 

WeddingDresses6 KateMiddleton - ۷ لباس عروس معروف در طول تاریخ

کیت میدلتون که درسال ۲۰۱۱  ازدواج کرد، لباس عروس متفاوت و مدرنی برتن داشت. این لباس عروس نیز آستین‌های بلند داشت و بسیار شهرت یافت. قیمت این لباس را چیزی درحدود ۴۰۰ هزار دلار تخمین برآورد کردند.

 

WeddingDresses7 MarilynMonroe - ۷ لباس عروس معروف در طول تاریخ

شاید در ابتدا این عروس زیبا و شیک‌پوش را نشناسید. مارلین مونرو بازیگر مشهور و محبوب تاریخ سینما نخستین ازدواج خود را در سال ۱۹۴۲ تجربه کرد. لباس عروسی او یکی‌از برترین مدل‌های لباس عروسی در آن زمان و سال‌های بعد شد.

 

WeddingDresses8 ElizabethTaylor1 - ۷ لباس عروس معروف در طول تاریخ

یکی‌دیگر از عروس‌های مشهور تاریخ، الیزابت تیلور بود. او که نخستین بار در سال ۱۹۵۰ و درسن ۱۸ سالگی ازدواج کرد، لباس عروسی برتن کرد که یکی‌از زیباترین و کلاسیک‌ترین لباس‌های عروسی کل تاریخ بود.

 

برای مشاهده سایر مطالب جذاب درخصوص عروسی افرادمشهور، کانال تلگرام روسیلی را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دکمه بازگشت به بالا
بستن