عروسنامزدی

5 مشاجره‌ای که زوج‌ها حین برنامه‌ریزی عروسی دارند و نحوه‌ی جلوگیری از آنها

هنگام برنامه‌ریزی عروسی، بالا رفتن تنش‌ها رایج و عادیست. موضوعاتی وجود دارد که طبیعتا مشاجره برانگیزند، برای جلوگیری از این‌ها بسیار مهم است تا این موضوعات را شناخته و آن‌ها را اولویت بندی کنیم. مواظب این موضوعات باشید تا قبل از روز بزرگتان بین شما و همسرتان فاصله نیفتد.

  1. امور مالی

چه این لباس برای شما عالی باشد چه این محل برگزاری از نظر همسرتان مناسب باشد، خط مشی اصلی این است که هنگامی که به مباحث بودجه‌ای روز عروسی می‌رسید، باید توافق و کنار آمدن را بیاموزید.

به خاطر داشته باشید که عروسی تنها یک مراسم و رویداد است و جنبه‌ی مهم این است که شما دارید زندگیتان را باهم شروع می‌کنید. اینطور نیست که همه چیز را در عالی‌ترین صورت ترتیب دهید، بلکه باید یکدیگر را بیشتر درک کنید و مایل به توافق باشید، که این خود یک مهارت ضروری برای ازدواج است.

  1. امور خانوادگی

می‌تواند اینطور باشد که شما یک لیست ناتمام از اقوامی دارید که در مشکل سازی پیشتازند. از یک مادرشوهر یا مادر زن مداخله گر تا دخترخاله یا پسرخاله‌ای که معنی کلمه‌ی “نه” را درک نمی‌کند، فامیل می‌تواند برخی از بزرگترین مشکلات را هنگامی که عروسی را برگزار می‌کنید ایجاد کند.

به خاطر داشته باشید که فامیل همسرتان به اندازه‌ی فامیل شما برایتان مهم باشد. به جای اینکه به آنها به چشم مشکلاتی نگاه کنید که با همسرتان همراهند، از تنش ها جلوگیری کنید و خانواده‌ی جدیدتان را به عنوان یک عضو واقعی از زندگی و خانوادتان در نظر بگیرید.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - 5 مشاجره‌ای که زوج‌ها حین برنامه‌ریزی عروسی دارند و نحوه‌ی جلوگیری از آنها

  1. امور رسیدگی و مسئولیت پذیری

کلید اصلی برنامه‌ریزی عروسی این است که هردوی شما مسئولیت‌پذیر باشید. اگر احساس می‌کنید همسرتان به مسئولیت‌هایش رسیدگی نمی‌کند، در اسرع وقت با او صحبت کنید. آن را برای دقیقه‌ی آخر نگذارید تا بعد تقصیر کارهای ناتمام را به گردن یکدیگر بیندازید.

این مطلب هم عالیه:  قوانین طلایی که برای برگزاری مراسم عروسی باید بدانید

به خاطر داشته باشید که شما باهم کار می‌کنید و ارتباط کلید اصلی این رابطه است، چه در حال برنامه‌ریزی عروسی چه درحال انجام وظیفه به عنوان یک زوج متاهل و متعهد. اگر هردو مایل به ارتباط  بی‌کلیشه‌ای و توافق هستید باید بتوانید هر مسئله‌ای را با شریکتان در میان بگذارید و هر مشکلی را برطرف کنید.

  1. امور مربوط به آینده

قراردادها و شرایط قبل از ازدواج به تدریج بین زوج‌ها رایج می‌شوند، حتی بین زوج‌هایی که قصد و غرض خاصی ندارند. درحالیکه برخی زوج‌ها احساس می‌کنند که اینگونه قرارداد ها عشق را کم می‌کند و نشانگر نبود اعتماد است، حقیقت این است که مراقبت از خودتان و همسرتان بسیار مهم تر است تا مبادا اتفاق ناگواری بیفتد و ازدواج به نابودی کشیده شود.

به خاطر داشته باشید اگر این موضوع را مطرح کنید، ممکن است همسرتان احساس تردید یا دلشکستگی بکند اما اگر درحال برنامه‌ریزی عروسی هستید، این قرارداد و توافق‌ها را باید به طریقی معقولانه و بالغانه درمیان بگذارید. این شروط و قراردادهای قبل از ازدواج نشانه ی بی اعتمادی نیستند. اینها محافظ هردوی شما در شرایط غیرمنتظره است.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - 5 مشاجره‌ای که زوج‌ها حین برنامه‌ریزی عروسی دارند و نحوه‌ی جلوگیری از آنها

  1. امور مربوط به گذشته

دعوت فردی که در رابطه‌ی گذشته‌تان بوده به محل عروسیتان می‌تواند لحظه‌ای دشوار باشد، اما این موقعیتی رایج است که اکثر مردم آن را تجربه می‌کنند زیرا زمان بیشتری برای ازدواج صبر می‌کنند و رابطه‌های بیشتری قبل از ازدواج دارند. اگر فردی از گذشته وجود دارد که مایل به دعوتش هستید، مطرح کردن آن با همسرتان بسیار ضروریست.

به خاطر داشته باشید که این روز عروسی همسرتان نیز هست. اگر او با آمدن نامزد قبلیتان به مراسم مخالف است باید به خواسته‌اش احترام بگذارید. اگر حس می‌کنید نمی‌توانید این کار را انجام دهید، تصور کنید که همسرتان هم می‌خواهد نامزد قبلی‌اش را دعوت کند واین باعث ناراحتی شما می‌شود. آیا شما انتظار ندارید که او به نظر شما احترام بگذارد؟

این مطلب هم عالیه:  ایدهای جالب برای سورپرایز کردن ساقدوش عروس

یادتان باشد که دارید ازدواج می‌کنید. اگر گذشته بسیار مشکل ساز است، آن را به آینده نبرید، حداقل نه در روز عروسیتان. این دقیقا شرایطی است که توافق و ارتباط بسیار مفید است.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  • ....بعضی ها هم در مورد همسرشان نزد دوستان و خانواده بد گویی می کنند. آن ها با عمومی کردن مسائل خصوصی زندگی زناشویی شان در ذهن دیگران افکاری منفی ایجاد می کنند. مردم حرف های بدی که پشت سر همسرتان گفته اید را فراموش نمی کنند
دکمه بازگشت به بالا
بستن